W jakich warunkach kredyt gotówkowy jest najbezpieczniejszy?

Pozyskanie atrakcyjnego kredytu gotówkowego jest celem wielu kredytobiorców w Polsce. Nie warto jednak przesadnie śpieszyć się z podpisaniem umowy kredytowej, ale raczej przeanalizować najważniejsze cechy rynku kredytowego, a także najlepszy moment wejścia do zobowiązania w zależności od potrzeb gospodarstwa domowego. W artykule podyskutujemy o najlepszych warunkach zaciągania kredytu gotówkowego, a także o zwiększeniu bezpieczeństwa współpracy z popularnymi pożyczkodawcami.

Bezpieczeństwo kredytu gotówkowego

Bezpieczeństwo spłaty kredytu gotówkowego zapewnia z reguły pozytywna zdolność kredytowa potwierdzona zawsze stabilnym dochodem. Jeżeli charakteryzujesz się umową o pracę na czas nieokreślony na dość wysokim poziomie, do tego u uznanego pracodawcy nie będziesz miał problemów z zaciągnięciem zobowiązania. Kredytobiorca wyróżniający się bardzo dobrą zdolnością kredytową praktycznie automatycznie otrzymuje lepsze warunki podpisania umowy o pożyczkę gotówkową. Z tego powodu długoterminowym celem każdego kredytobiorcy powinna stanowić poprawa dochodu i ograniczenie kosztów utrzymania gospodarstwa domowego. Przy podpisywaniu umowy kredytowej dobrze zejść właśnie z kosztów utrzymania gospodarstwa domowego. Pozamykaj zbędne umowy, zrezygnuj na jakiś czas z samochodu, czy z zajęć dodatkowych, wyłącznie na czas spłaty zobowiązania. Banki detaliczne z reguły oceniają faktyczną zdolność kredytową przez monitorowanie szczegółowych wyciągów rachunków z konta osobistego. Możesz oczywiście zanieść PIT za poprzedni rok, ale szczegółowy wyciąg z rachunku jest bardziej pożądany.

Uważaj na zabezpieczenia umowy kredytowej

Bezpieczeństwo zaciągania kredytów gotówkowych zależy ponadto od braku zabezpieczeń majątkowych w umowie. W kredytach gotówkowych z krótkoterminową perspektywą spłaty bardzo rzadko stosuje się zabezpieczenia majątkowe. Chodzi bardziej o potwierdzenie dochodów. Przy bardziej ryzykownych kredytobiorcach banki komercyjne stosują zasadę ubezpieczenia kredytu, czy podpisania weksla in blanco. Należy uważać na taki charakter zabezpieczenia, ponieważ może spowodować dużo problemów ekonomicznych. Weksel podlega bowiem natychmiastowej egzekucji, bez potrzeby uruchamiania typowej procedury windykacyjnej. Wielu klientów nie ma świadomości przebiegu pełnej procedury windykacyjnej.

Zobacz także:  Kredyty gotówkowe ależ kusząca oferta

Dobrze, jeżeli zaciągniesz kredyty gotówkowe w okresie bardzo niskich stóp procentowych. Przy niskich stopach procentowych koszt spłaty zobowiązania naturalnie się zmniejsza, a ty odczuwasz dużą ulgę w budżecie. W Polsce na razie niskie stopy procentowe obowiązują, a informacje z Rady Polityki Pieniężnej na razie wskazują, że nic się w tej materii w najbliższym czasie nie zmieni. Przy stabilnym dochodzie, przy niskich stopach procentowych, z rozsądnymi kosztami utrzymania gospodarstwa domowego możesz pozwolić sobie na kredyt gotówkowy od czasu do czasu bez nadmiernego ryzyka. Nigdy jednak nie korzystaj z wielu pożyczek gotówkowych jednocześnie, czy z limitów na kartach kredytowych, bo to zbyt pochopne działanie.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.