Na jaki cel możesz wykorzystać kredyt gotówkowy?

Czasy się zmieniają i kiedy nasi rodzice oszczędzali, żeby cokolwiek kupić, my już nie umiemy i nie chcemy czekać i żmudnie odkładać każdą złotówkę. Obecnie żyje się, żeby mieć, najczęściej mieć, nie być jest motorem naszych działań, dlatego też tak chętnie sięgamy po kredyty, by przyśpieszyć realizację marzeń.

Obecnie kredyt gotówkowy stał się dla wielu osób sposobem na posiadanie czegokolwiek. Wiele osób upatruje w nim źródła gotówki na wszystkie potrzeby, a niestety nie w każdym przypadku jest on idealnym rozwiązaniem. Kredyt gotówkowy z pewnością będzie idealnym rozwiązaniem służącym pokryciu zapotrzebowania na środki finansowe przeznaczone na dowolny cel. Może on zostać spożytkowany na cokolwiek co przyjdzie Ci do głowy, może to być kredyt na wakacje, remont, samochód, sprzęt AGD, jak również nieprzewidziane wydatki. W każdej z tych sytuacji sprawdzi się on doskonale, podobnie jak w przypadku zaistnienia różnych sytuacji losowych generujących potrzebę uzyskania szybkiego dostępu do gotówki. W określonych sytuacjach trudno jest liczyć na rodzinę i znajomych, na wsparcie finansowe z ich strony, wówczas najszybszym, najlepszym i jedynym rozwiązaniem staje się pożyczka gotówkowa.

Nie we wszystkich sytuacjach jednak kredyt gotówkowy sprawdza się tak samo dobrze, co widać, szczególnie jeżeli przyjrzymy się kwestii zakupu samochodu lub mieszkania. W przypadku zakupu mieszkania trudno jest w ogóle myśleć o zrealizowaniu tego zamierzenia za pomocą kredytu gotówkowego, ale można się nim posłużyć pośrednio w tym celu. Część osób ubiegających się o kredyt mieszkaniowy wobec wysokich obecnie wymogów odnośnie wkładu własnego, ewentualne braki w tym stara się wyrównać za pomocą kredytu gotówkowego. Jest to złe rozwiązanie, gdyż przysparza nam zbyt dużego obciążenia, jako że w momencie, kiedy rata kredyt mieszkaniowego wynosi, powiedzmy 1000 zł, za kredyt gotówkowy wzięty na wkład własny możemy zapłacić nawet połowę tego. Kolejnym przypadkiem, kiedy kredyt gotówkowy nie sprawdzi się do końca, jest zakup samochodu. W tym przypadku, jeżeli kupujemy auto starsze, wszystko jest w porządku, gdyż dzięki kredytowi gotówkowemu nie musimy wykupować ubezpieczenia AC i dzięki temu sporo oszczędzamy. Natomiast przy samochodach nowszych, kredyt gotówkowy niestety ustępuje typowemu samochodowemu pod względem kosztów, a nawet gdybyśmy pomimo tego z niego skorzystali i tak ze względów bezpieczeństwa musielibyśmy wykupić ubezpieczenie AC, więc nic byśmy nie zaoszczędzili.

Zobacz także:  Kredyty gotówkowe ależ kusząca oferta

Aktualnie szybko podnosi się poziom konsumpcji, zwiększają się wydatki, jak również potrzeby, co niestety nie idzie to w parze z podwyżkami płac. Z tego też powodu rośnie zapotrzebowanie na pożyczki gotówkowe, które są wykorzystywane na przeróżne cele, nie zawsze właściwe, jako sposób na realizację marzeń i zaspokojenie potrzeb bez konieczności żmudnego i zajmującego czas odkładania na nie.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.