Konsolidacja krok po kroku

Kilka różnych kredytów w tym mieszkaniowy, samochodowy, raty za sprzęt, chwilówka i debet na koncie, przestajemy sobie radzić ze spłatą i zapanowaniem nad tymi długami. Jak się okazuje najlepszym rozwiązaniem jest da nas konsolidacja kredytów. Dzięki temu uregulujemy wszystkie zaciągnięte wcześniej zobowiązania i będziemy mogli spłacać jedną w dodatku niższą ratę.

Konsolidacja to przede wszystkim rozwiązanie dla osób które mają już kilka różnych zobowiązań i chcą połączyć je w jeden kredyt z niższą ratą. Dzięki takiemu rozwiązaniu będziemy mogli zapomnieć o kilku różnych harmonogramach spłat i nie zastanawiać się nad tym czy nie zapomnieliśmy o żadnym z nich. Konsolidacja to również sposób na wyjście z długów. Bank spłaci wszystkie nasze należności, a nowy kredyt będziemy mogli spłacać przez dłuższy czas dzięki temu mniejsza będzie również rata miesięczna. Niektóre banki zaproponują nam również dodatkową gotówkę którą będziemy mogli przeznaczyć na dowolny cel. Jak się okazuje sama procedura uzyskania kredytu konsolidacyjnego jest bardzo prosta i tak naprawdę wystarczą nam 4 kroki.

Krok pierwszy

Musimy ustalić jakie zadłużenia chcemy skonsolidować, nie musimy konsolidować wszystkich, nie decydujemy się na te które zostaną spłacone za miesiąc bądź też dwa ponieważ będzie to dla nas nieopłacalne. Niektóre banki pozwolą nam skonsolidować nawet pożyczki poza bankowe. Pamiętajmy też o tym, ze bank nie da nam pieniędzy do ręki tylko ureguluje nasze zobowiązania i podpisze z nami nowa umowę na innych zasadach.

Krok drugi

Bank który udzieli nam konsolidacji musi poznać dokładnie wszystkie nasze zadłużenia. A zatem będziemy musieli przedstawić mu wszystkie umowy dotyczące konsolidacji zobowiązań, oraz dokumenty które pozwolą określić jakie kredyty chcemy skonsolidować. Jeżeli jedno ze zobowiązań, które chcesz skonsolidować, jest zabezpieczone hipoteką, bank będzie wymagał takiego samego zabezpieczenia nowego kredytu.

Trzeci krok

Jeśli już zgromadzimy wszystkie niezbędne dokumenty możemy udać się do oddziału banku. Czytając przedstawioną nam umowę koniecznie zwróćmy uwagę na takie kwestie jak: całkowity koszt kredytu, okres kredytowania, wysokość raty miesięcznej, a także o skutki braku płatności w danym terminie.

Czwarty krok

Dzięki konsolidacji pozbędziemy się kilku rat i zastąpimy je jedną z reguły mniejszą, dzięki temu w jakimś stopniu z pewnością pozbędziemy się długów. Kredyt konsolidacyjny jak każdy produkt bankowy posiada zarówno swoje plusy jak i minusy. Z jednej strony pozwoli pozbyć się zaległości a z drugiej sprawi że będziemy musieli oddać do banku znacznie więcej.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.