Jakie dokumenty są potrzebne do uzyskania kredytu gotówkowego?

Kredyty gotówkowe, obok kredytów hipotecznych i kart kredytowych, cieszą się w dalszym ciągu największą popularnością. Są one też łatwo dostępne, co również jest powodem ich częstego zaciągania. Zanim jednak zdecydujemy się na kredyt gotówkowy warto sprawdzić wcześniej jakich dokumentów może wymagać od nas bank, po otrzymaniu wniosku.

Starając się o kredyt gotówkowy, oprócz wypełnienia wniosku, musimy również przedłożyć w banku szereg dokumentów. Niektóre z nich są w wielu bankach takie same inne mogą się nieco różnic w zależności od banku, kwoty i rodzaju zobowiązania.

Dokumenty do kredytu gotówkowego — jakie są wymagane?

Każdy kto po raz pierwszy stara się o kredyt, zastanawia się jakie dokumenty będą potrzebne aby móc się o niego ubiegać. W zasadzie dokumenty potrzebne do wzięcia kredytu gotówkowego w dużym stopniu pokrywają się z tymi których wymaga od nas bank podczas ubiegania się o kredyt hipoteczny. Do tych podstawowych, a zarazem najważniejszych z całą pewnością należy dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość osoby wnioskującej. Reszta dokumentów zależy od wymagań banku w którym ubiegamy się o kredyt bądź też od wybranej przez nas oferty.

Wymagane dokumenty do kredytu gotówkowego — jednym z najczęściej wymaganych dokumentów, poza dowodem osobistym jest zaświadczenie o zarobkach, które wystawia pracodawca. Na podstawie tego zaświadczenia bank jest w stanie sprawdzić kwotę wynagrodzenia, ale również rodzaj umowy oraz czas jej obowiązywania, co również dla banku jest bardzo istotne. Inne dokumenty mogące potwierdzić wysokość naszych dochodów to wyciąg z konta, który ukazuje wszystkie transakcje z danego okresu. Jeśli kredyt gotówkowy udzielany jest na wysoką kwotę i nie posiadamy rozdzielności majątkowej ze swoim współmałżonkiem wówczas musimy przedstawić również jego zgodę.

Zobacz także:  Kredyty gotówkowe ależ kusząca oferta

Kredyt gotówkowy dokumenty

Dowód osobisty niezbędny do otrzymania kredytu gotówkowego

Dowód osobisty to dokument, który potwierdza naszą tożsamość. Cudzoziemcy mogą okazać kartę stałego lub czasowego pobytu. Wnioskując o niewielką kwotę zostaniemy jedynie poproszeni o wpisanie danych zawartych w dokumencie, takich jak: numer, seria, czy data ważności, aby potwierdzić nasza tożsamość bank poprosi nas o wykonanie przelewu weryfikacyjnego na symboliczną kwotę .

Wniosek o kredyt gotówkowy

Wniosek to nierozłączny element starania się o kredyt. Uzupełniając go musimy podać takie informacje jak: imię, nazwisko czy numer PESEL, a także te dotyczące zaciąganego zobowiązania czyli kwota, okres spłaty. Wniosek o kredyt gotówkowy bardzo często możemy wypełnić online.

Zaświadczenie o zarobkach

Bank potrzebuje od nas jakiegokolwiek dokumentu, który potwierdzi osiągane dochody, często więc może to być np. kopia na jej podstawie bank oblicza naszą zdolność kredytową.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.